Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı 29,4 V - 71,4 V

YDCHARGE Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı, elektrikli bisikletler, elektrikli scooterlar, denge araçları ve kompakt mobilite cihazları da dahil olmak üzere mikromobilite ve hafif elektrikli mobilite ürünleri için tasarlanmış kompakt bir AC/DC lityum iyon batarya şarj cihazıdır.

Çıktı Platformları
29,4 V, 42,0 V, 54,6 V, 58,8 V, 67,2 V, 71,4 V
Akım ve Güç Aralığı
2,0 A - 4,0 A | 142,8 W Maks.
Özelleştirme Kapsamı
AC Girişi, Fişler ve DC Konnektörler
Sistem Özellikleri
Çoklu Koruma | OEM ve ODM

Şarj cihazı, 29,4 V, 42,0 V, 54,6 V, 58,8 V, 67,2 V ve 71,4 V çıkış platformlarını destekler ve 2,0 A ile 4,0 A arasında değişen akım seçenekleri ve yaklaşık 109,2 W ile 142,8 W arasında değişen çıkış gücü aralığı sunar. Proje bazlı AC giriş versiyonlarını, AC fiş seçeneklerini, DC konektör özelleştirmesini, çoklu koruma fonksiyonlarını ve mikro mobilite şarj uygulamaları için OEM/ODM konfigürasyonlarını destekler.

YDCHARGE Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı

YDCHARGE Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı, harici masaüstü şarj cihazı formatında istikrarlı AC/DC şarj performansı gerektiren kompakt lityum iyon bataryalı ürünler için geliştirilmiştir. Yaklaşık 175,2 × 76,2 × 34,5 mm boyutlarındaki gövdesiyle OEM/ODM ekipman markaları, batarya paketi tedarikçileri, yedek şarj cihazı programları ve kompakt mikromobilite ürün üreticileri için uygundur.

Çıkış Yapılandırmaları ve Pil Eşlemesi

Çok Gerilimli Çıkış Platformları

Şarj cihazı, 29,4 V, 42,0 V, 54,6 V, 58,8 V, 67,2 V ve 71,4 V dahil olmak üzere birden fazla DC çıkış konfigürasyonunu destekler. Bu çıkış voltajları, hücre serisi konfigürasyonuna, kimyasına, pil yönetim sistemi tasarımına ve şarj profiline bağlı olarak, 24 V, 36 V, 48 V, 52 V, 60 V ve 62 V sınıfı paketler gibi seçilen nominal lityum iyon pil platformları için kullanılabilir.

Mevcut Kalibrasyon Seçenekleri

Seçilen çıkış voltajına ve batarya sistemine göre 2,0 A, 3,0 A ve 4,0 A olmak üzere üç farklı şarj akımı seçeneği mevcuttur.

Şebeke Giriş Parametreleri ve Küresel AC Prizler

AC Giriş Şebekesi Mimarisi:

Şarj cihazı, hedef pazar ve proje gereksinimlerine göre farklı AC giriş versiyonlarıyla yapılandırılabilir. Mevcut giriş konfigürasyonları, nihai elektrik tasarımına bağlı olarak, 220-240 V pazarlar için geniş girişli 90-264 V AC versiyonu veya 180-240 V AC versiyonu içerebilir. AC fiş seçimi her zaman şarj cihazının nominal giriş voltajı ve hedef pazarın elektrik sistemiyle uyumlu olmalıdır.

Bölgesel Fiş Entegrasyon Desteği:

100 ila 120 V pazarları için, topraklama tasarımına ve proje konfigürasyonuna göre NEMA 1-15P veya NEMA 5-15P gibi ABD fiş seçenekleri seçilebilir. 220 ila 240 V pazarları için, Schuko / CEE 7/7, İngiltere fişi, İngiltere BS 1363 fişi, Avustralya / Yeni Zelanda fişi, İsviçre fişi, Güney Afrika fişi, Brezilya fişi ve diğer pazar fiş seçenekleri, yalnızca uygun 220 ila 240 V veya geniş girişli şarj cihazı versiyonuyla birlikte kullanılabilir.

DC Konnektör Seçenekleri ve Sistem Entegrasyonu

DC konektör seçenekleri, pil paketine ve cihaz arayüzüne göre seçilebilir. Mevcut DC konektör konfigürasyonları arasında GX16-3 konektör, DC 5,5 × 2,1 mm, DC 5,5 × 2,5 mm, 3 pinli DC konektör, 4 pinli DC konektör, 3 pinli XLR dişi, 3 pinli su geçirmez konektör ve diğer sızdırmaz DC konektör seçenekleri bulunabilir.

Mühendislik Değerlendirme Faktörleri:

Son konektör seçimi, pil paketi voltajı, şarj akımı, dokunma koruması, pin ataması, polarite, kilitleme yapısı, sızdırmazlık gereksinimi ve mekanik uyum dikkate alınarak onaylanmalıdır.

Güvenlik Korumaları ve Kontrol Mantığı

Şarj cihazı, istikrarlı şarj işlemini desteklemek için birden fazla koruma fonksiyonunu entegre eder. Seçilen konfigürasyona ve kontrol tasarımına bağlı olarak, koruma fonksiyonları arasında kısa devre koruması, aşırı voltaj koruması, aşırı akım koruması, aşırı sıcaklık koruması, şarj zaman aşımı koruması, otomatik kapanma ve şarj yeniden başlatma kontrol mantığı yer alabilir.

Uyumluluk Desteği ve Düzenleyici Süreçler

Küresel Güvenlik Doğrulama

Sunulan uyumluluk desteği, seçilen Kuzey Amerika konfigürasyonları için UL/cULus sertifikasyonu, CE uyumluluk dokümantasyonu, CB, KC, FCC, RoHS ve seçilen modele, hedef pazara ve sertifika kapsamına göre üçüncü taraf test desteğini içerebilir. AB projeleri için, CE uygunluğu, nihai ürün konfigürasyonuna bağlı olarak LVD, EMC ve RoHS gereksinimlerini içerebilir.

Kuzey Amerika Güvenlik Değerlendirme Yolu

Kuzey Amerika projeleri için, nihai çıkış gücü, koruma tasarımı, izolasyon sistemi, muhafaza tasarımı, kablo konfigürasyonu, son kullanım uygulaması ve sertifika kapsamına göre Sınıf 2 uygulanabilirliği ve UL değerlendirme yolu teyit edilmelidir. Listelenen konfigürasyonlar daha yüksek bir çıkış gücü aralığında olduğundan, Sınıf 2 uygulanabilirliği dikkatlice incelenmelidir. Nihai tasarım ve son kullanıma bağlı olarak, UL 1012 veya başka bir uygun standart gibi Sınıf 2 dışı bir değerlendirme yolu gerekebilir.

Sertifika Doğrulama Maddesi:

Sertifikasyon iddiaları her zaman nihai model, derecelendirme etiketi, fiş konfigürasyonu, çıkış gücü, test raporu ve sertifika kapsamı ile doğrulanmalıdır.

OEM/ODM Proje Özelleştirme Kapsamı

Bu ürün OEM/ODM özelleştirmesi için tasarlanmıştır. YDCHARGE, aşağıdaki mimari parametrelerin proje bazlı özelleştirmesini destekleyebilir:

AC girişli versiyon
AC fiş tipi
DC konektör tipi
Kablo uzunluğu
Konut rengi
Logo entegrasyonu
Etiket özellikleri
Çıkış voltajı yapılandırması
Çıkış akımı kalibrasyonu
Pazara özgü uyumluluk

Mikromobilite dağıtım ekiplerimizle arayüz oluşturmak için gerekli nominal pil kimyasını, hedef AC şebeke voltajı kısıtlamalarını ve yapısal pin düzeni yapılandırmalarını belirtin.

YDCHARGE Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı Teknik Özellikleri

Elektrik Giriş ve Çıkış Özellikleri
Ürün Tipi Mikromobilite Uygulamaları için AC/DC Lityum İyon Pil Şarj Cihazı
Giriş Gerilimi Proje konfigürasyonuna bağlı olarak, geniş giriş voltaj aralığına sahip 90-264 V AC veya 180-240 V AC versiyonları mevcuttur.
Çıkış Seçenekleri 29,4 V 4,0 A / 42,0 V 3,0 A / 54,6 V 2,0 A / 58,8 V 2,0 A / 67,2 V 2,0 A / 71,4 V 2,0 A
Çıkış Gücü Aralığı Çıkış konfigürasyonuna bağlı olarak yaklaşık 109,2 W ile 142,8 W arasında güç tüketir.
Koruma Fonksiyonları Kısa devre koruması, aşırı gerilim koruması, aşırı akım koruması, aşırı sıcaklık koruması, şarj zaman aşımı koruması, otomatik kapanma, şarj yeniden başlatma kontrol mantığı
Mekanik, Muhafaza ve Arayüz Parametreleri
Konut Boyutu Yaklaşık 175,2 × 76,2 × 34,5 mm
AC Fiş Seçenekleri Nominal giriş gerilimi ve hedef pazar gereksinimlerine göre proje bazlı seçim.
100 ila 120 V Fiş Seçenekleri Topraklama tasarımına ve proje konfigürasyonuna bağlı olarak NEMA 1-15P veya NEMA 5-15P gibi ABD tipi fiş seçenekleri mevcuttur.
220 - 240 V Fiş Seçenekleri Schuko / CEE 7/7, İngiltere fişi, İngiltere BS 1363 fişi, Avustralya / Yeni Zelanda fişi, İsviçre fişi, Güney Afrika fişi, Brezilya fişi ve diğer piyasa fiş seçenekleri, yalnızca uyumlu 220 - 240 V veya geniş girişli şarj cihazı versiyonuyla birlikte.
DC Konnektör Seçenekleri GX16-3 konnektör, DC 5,5 × 2,1 mm, DC 5,5 × 2,5 mm, 3 pinli / 4 pinli DC konnektör, 3 pinli XLR dişi, 3 pinli su geçirmez konnektör ve diğer sızdırmaz DC konnektör seçenekleri
Uygulamalar, Özelleştirme ve Uyumluluk Desteği
Uygulamalar Elektrikli bisiklet, elektrikli scooter, denge aracı, kompakt hareketlilik cihazları ve seçilmiş uyumlu batarya ile çalışan ekipmanlar
Uyumluluk Desteği Seçilen konfigürasyonlar için UL/cULus sertifikası; seçilen modele ve sertifika kapsamına bağlı olarak CE, CB, KC, FCC, RoHS ve üçüncü taraf test desteği.
AB Uyumluluk Rotası CE uyumluluğu, nihai ürün konfigürasyonuna bağlı olarak LVD, EMC ve RoHS gerekliliklerini içerebilir.
Kuzey Amerika Güvenlik Değerlendirmesi Sınıf 2 uygulanabilirliği ve UL değerlendirme yolu, nihai çıkış gücü, kullanım amacı ve sertifika kapsamına göre teyit edilecektir.
OEM/ODM Desteklendi
Teknik özellikler, giriş voltajı versiyonuna, çıkış voltajına, çıkış akımına, AC fiş tipine, DC konektör tipine, kablo uzunluğuna, gövde tasarımına, kontrol mantığına ve sertifikasyon kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Sipariş vermeden önce lütfen nihai veri sayfasını ve sertifikasyon kapsamını onaylayın.

Uygulama Senaryoları

Elektrikli Bisikletler ve Elektrikli Scooterlar

Bu şarj cihazı, pil konfigürasyonuna göre 29,4 V ile 71,4 V arasında seçilen DC şarj çıkışlarına ihtiyaç duyan elektrikli bisikletlerde ve elektrikli scooterlarda kullanılan lityum iyon pil paketleri için uygundur.

Denge Araçları ve Kompakt Mikromobilite

Kompakt harici şarj cihazı tasarımı, stabil AC/DC lityum iyon pil şarjı gerektiren denge araçları, kompakt hareketlilik cihazları ve diğer hafif elektrikli hareketlilik ürünleri için uygundur.

Seçilmiş Batarya ile Çalışan Ekipman Projeleri

Proje bazlı konektör seçimi ve çıkış yapılandırması ile şarj cihazı, pil voltajı, şarj akımı, konektör polaritesi, şarj profili ve güvenlik gereksinimlerine bağlı olarak, seçilen uyumlu pil ile çalışan ekipman uygulamalarına uyarlanabilir.

OEM/ODM Şarj Cihazı Projeleri

YDCHARGE, ekipman markaları, batarya paketi tedarikçileri ve mikromobilite üreticileri için AC giriş sürümü, fiş tipi, konektör tipi, kablo uzunluğu, etiket, logo, gövde ve uyumluluk yapılandırması dahil olmak üzere şarj cihazı özelleştirmesini destekler.

Mikromobilite dağıtım ekiplerimizle arayüz oluşturmak için gerekli nominal pil kimyasını, hedef AC şebeke voltajı kısıtlamalarını ve yapısal pin düzeni yapılandırmalarını belirtin.

Çok Voltajlı Elektrikli Bisiklet ve Elektrikli Scooter Batarya Şarj Cihazı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

B2B OEM/ODM Sıkça Sorulan Sorular

S1. Bu pil şarj cihazı ne için tasarlanmıştır?
Bu ürün, elektrikli bisikletler, elektrikli scooterlar, denge araçları ve seçilmiş uyumlu bataryalı ekipmanlar da dahil olmak üzere mikromobilite ve hafif elektrikli mobilite ürünleri için tasarlanmıştır.
S2. Hangi çıktı sürümleri mevcuttur?
Mevcut çıkış konfigürasyonları arasında 29,4 V 4,0 A, 42,0 V 3,0 A, 54,6 V 2,0 A, 58,8 V 2,0 A, 67,2 V 2,0 A ve 71,4 V 2,0 A bulunmaktadır. Uygun sürüm, pil paketi voltajına, hücre kimyasına, BMS tasarımına, şarj akımı limitine ve cihaz gereksinimlerine bağlıdır.
S3. Çıkış gücü aralığı nedir?
Çıkış gücü aralığı, seçilen çıkış voltajına ve akımına bağlı olarak yaklaşık 109,2 W ile 142,8 W arasındadır.
S4. Şarj cihazı hangi giriş voltajını destekliyor?
Şarj cihazı, proje gereksinimlerine bağlı olarak geniş giriş voltaj aralığına sahip 90 ila 264 V AC veya 180 ila 240 V AC versiyonlarıyla yapılandırılabilir. Üretimden önce nihai giriş voltaj değeri onaylanmalı ve seçilen AC fişi ve hedef pazarla uyumlu olmalıdır.
S5. AC fişi özelleştirilebilir mi?
Evet. AC fiş özelleştirmesi mevcuttur, ancak seçilen fişin şarj cihazının nominal giriş voltajıyla uyumlu olması gerekir. 180 ila 240 V aralığında çalışan bir şarj cihazı 100 ila 120 V aralığındaki pazarlar için, 100 ila 120 V aralığında çalışan bir şarj cihazı ise 220 ila 240 V aralığındaki pazar fişleriyle birlikte verilmemelidir.
S6. DC konektörü özelleştirilebilir mi?
Evet. DC konektör seçenekleri arasında GX16-3 konektör, DC silindir konektörler, 3 veya 4 pinli DC konektörler, 3 pinli XLR dişi ve sızdırmaz DC konektör seçenekleri bulunabilir. Son konektör seçimi, dokunma koruması, pin ataması, polarite, akım değeri, kilitleme yapısı ve mekanik uyum dikkate alınarak onaylanmalıdır.
S7. Bu şarj cihazı su geçirmez mi?
Ürün, seçilen sızdırmaz DC konektörlerle yapılandırılabilir, ancak son gövde, kablo girişi, konektör ve sertifikasyon yapılandırması gerekli IP derecesini desteklemediği sürece, şarj cihazının tamamı su geçirmez olarak tanımlanmamalıdır. IP derecesi yalnızca ürünün tüm nihai yapılandırması için belirtilmelidir.
S8. Hangi koruma fonksiyonları mevcuttur?
Yapılandırmaya bağlı olarak, şarj cihazı kısa devre koruması, aşırı voltaj koruması, aşırı akım koruması, aşırı sıcaklık koruması, şarj zaman aşımı koruması, otomatik kapanma ve şarj yeniden başlatma kontrol mantığını destekleyebilir.
S9. Ne tür uyumluluk desteği sağlanabilir?
Sunulan uyumluluk desteği, seçilen Kuzey Amerika konfigürasyonları için UL/cULus sertifikasyonu, CE uyumluluk dokümantasyonu, CB, KC, FCC, RoHS ve seçilen model, fiş tipi, çıkış gücü ve hedef pazara göre üçüncü taraf test desteğini içerebilir. AB projeleri için CE uygunluğu, LVD, EMC ve RoHS gereksinimlerini içerebilir.
S10. Bu şarj cihazı UL veya cULus sertifikası için değerlendirilebilir mi?
Evet. Seçilen modele ve hedef pazara göre UL/cULus odaklı proje değerlendirmesi sağlanabilir. Uygulanabilir UL yolu, nihai çıkış gücü, koruma tasarımı, son kullanım uygulaması ve sertifika kapsamına göre onaylanmalıdır. Listelenen konfigürasyonlar daha yüksek çıkış gücü aralığında olduğundan, Sınıf 2 uygulanabilirliği dikkatlice incelenmelidir. Nihai tasarım ve son kullanıma göre Sınıf 2 dışı bir değerlendirme yolu gerekebilir.
S11. Bu şarj cihazı mikromobilite sistem düzeyinde sertifikasyon projelerinde kullanılabilir mi?
Evet. Şarj cihazı, eksiksiz ekipman tasarımı, batarya sistemi, şarj cihazı entegrasyon yöntemi, hedef pazar ve sistem düzeyinde testler şartıyla, mikromobilite veya hafif elektrikli araç sistem düzeyinde sertifikasyon projelerine entegre edilebilir.
S12. YDCHARGE OEM/ODM özelleştirme hizmeti sağlayabilir mi?
Evet. YDCHARGE, AC giriş versiyonu, AC fişi, DC konektörü, kablo uzunluğu, gövde rengi, logo, etiket, çıkış voltajı, çıkış akımı ve pazara özgü uyumluluk yapılandırması dahil olmak üzere OEM/ODM özelleştirmesini destekler.
S13. Sipariş vermeden önce nelerin teyit edilmesi gerekir?
Müşteriler sipariş vermeden önce giriş voltajı, çıkış voltajı, çıkış akımı, pil paketi tipi, şarj profili, konektör polaritesi, AC fiş tipi, kablo uzunluğu, hedef pazar, sertifikasyon gereksinimleri ve gövde veya etiket özelleştirmesini onaylamalıdır.

Mikromobilite dağıtım ekiplerimizle arayüz oluşturmak için gerekli nominal pil kimyasını, hedef AC şebeke voltajı kısıtlamalarını ve yapısal pin düzeni yapılandırmalarını belirtin.